„Kukutis” vėl atskrido į Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyrių

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2024-04-08
  • Kategorija: Renginiai

Festivalis-konkursas „Nubudo rytą Kukutis ir mato…“. gera tradicija, skirta kraštiečio poeto Marcelijaus Martinaičio kūrybos atminimui atgimė prieš metus Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje ir gyvuoja iki šiol. Šiais metais skelbėme konkursą, tikslu atrinkti geriausius dainuojamosios poezijos žanro atlikėjus dviejuose amžiaus kategorijose – 16-19m. ir 19-25 m. Tuo tikslu pakvietėme autoritetingą atlikėjų vertinimo komisiją, kurią sudarė A. Stankutė – buvusios grupės „Deficitai“ atlikėja, I. Papečkytė – dpoezijos žanro pradininkė Lietuvoje ir A. Alijošius – šios idėjos puoselėtojas Raseinių rajone.

Festivalio geografija buvo plati – atvyko atlikėjas iš Vilniaus, gausus būrelis jaunųjų atlikėjų iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos bei Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos ir Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos. Be abejo dalyvavome ir mes – Ariogalos skyriaus atlikėjai, vadovaujami šios iniciatyvos iniciatoriaus mokytojo D. Ročkos.

Komisija, išklausiusi visus 15 atlikėjų, vietas paskirstė sekančiai: I vieta atiteko Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos atlikėjoms, II vieta – atlikėjui iš Rumšiškių A. Baranausko vardo gimnazijos ir III vieta – atlikėjui iš Vilniaus.

Šią gražią tradiciją tęsime ir kitais metais.

Už nuotraukas dėkojame Jonui Vazgiui.