Raseinių meno mokyklos bendruomenės išvyka į Dreverną

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2024-06-21
  • Kategorija: Išvykos

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ pakvietė į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui.
Atvykus į laivadirbio Jono Gižo etnografinę sodybą apžiūrėjome J. Gižo dirbtuves, unikalius jo įrankius, sužinojome kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys, ką reiškė Pamario laivadirbių pagamintos puošnios vėtrungės ant laivų stiebų ir kt.
Iš apžvalgos bokšto (15 m.) pasižvalgėme po Drevernos apylinkes, gamtinį rezervatą.
Buvo pristatyta krašto folkloro programa. Nuostabios ir šmaikščios dalyvės, vadovė kvietė žaisti žaidimus, o mes sužinoję jų krašte vartojamus žodžius, bandėme atspėti jų reikšmę. O tai nebuvo lengva, bet labai įdomu.
Ragavome Mažosios Lietuvos desertą – „gliumzinį“ pyragą, gėrėme „kafiją“. Plaukėme senoviniu buriniu laivu – „Dreverna“ po Kuršių marias, gėrėjomės nuostabiais, užburiančiais Pamario karšto vaizdais.
Degustavome vietinio vyndario „MEMEL wine“ vyno.
Kultūrinė-pažintinė išvyka buvo turininga, pasisėmėme naujų žinių apie Pamario krašto kultūrą ir istoriją.